| Kolors a întrebat:

E greu sa lucrezi intr-un depozit de fructe si legume? Cei ce au lucrat sau lucreaza sa-mi spuna si mie.

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

De undeva trebuie sa incepi, fiecare o ia de coada de unde poate. Nu te costa nimic sa incerci. Fii baiat ok cu toti, iti faci prieteni / cunostinte noi si evoluezi, nu trebuie sa ramai acolo. Relatiile cu oamenii sunt cele mai importante, le esti de folos si iti sunt de folos. Daca stai in casa orizontul tau e inchis complet, intuneric total. Nu scapa din mana sansa daca asta o ai. Nu e batut nimic in cuie, nu esti prizonier acolo. Curaj!

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Si greu si usor. Muncitor sau pontator?

Răspuns utilizator avertizat
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Kolors):

Un singur individ intre alti 100 care muncesc. El, porcu', tine in mana un carnet in care numara / noteaza cat munceste fiecare cand e acord individual si este curtat de unii si injurat de altii. Acordul individual este cand fiecare este platit dupa realizarile personale. Acord blobal - Toti muncesc fiecare cum poate, sunt platiti uniform si egal. Dar sa nu uitam ca toti striga - Sa-i cada **** la ala care nu ridica. Ca muncitor sortezi, ambalezi, manipulezi lazi, incarci / descarci. Mizerie, munca fizica. Mediu de lucru = colegi de nivel maturatori de strada. Dar nu e rusine de nici o munca, sunt oameni onesti chiar daca unii prin traditie sunt de etnie. La carat lazi cu ceapa nu se cere sa fii filozof sau sa reciti din Goethe. Faci intre timp un curs si nu mai cari cu carca, te sui pe moto si devii zmeul depozitului, visul tigancilor. Succes. Eu impletesc realitatea cu un pic de gluma, nu lua in nume de rau.

Răspuns utilizator avertizat
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Kolors):

De undeva trebuie sa incepi, fiecare o ia de coada de unde poate. Nu te costa nimic sa incerci. Fii baiat ok cu toti, iti faci prieteni / cunostinte noi si evoluezi, nu trebuie sa ramai acolo. Relatiile cu oamenii sunt cele mai importante, le esti de folos si iti sunt de folos. Daca stai in casa orizontul tau e inchis complet, intuneric total. Nu scapa din mana sansa daca asta o ai. Nu e batut nimic in cuie, nu esti prizonier acolo. Curaj!