| Radandam a întrebat:

E legal sa pui un Giveaway pe Instagram, doar sa faci urmăritori și sa ștergi postarea sa nu mai dai niciun premiu? Se practica asta?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ilegal nu chiar, ca multa lume mai face asta, insa... este de prost gust.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E de c*cat, nu ilegal. S-ar putea incadra la inselatorie, oarecum, dar nu cred ca isi bate careva capul cu asta...

| Wr3nch a răspuns:

Oho, mai ales pe paginile romanestilaughing Acum cateva luni era moda sa faci pagini fake cu gigi becali dand cutare sau cutare, le cresteai, si dupa le vindeai la pampalai care voiau sa isi faca firma populara.

| LPCTSTR a răspuns:

Se practica, insa nu uita ca nu sunt gaini cei pe care-i vei insela. Mai bine sa-ti tii piciorul departe de galeata cu r*hat decat sa ti-o arunce oamenii in cap, si tot tu sa urli ca-i nedrept.

| împreunăfacembine a răspuns:

Așa cum a zis Gabi, nimeni nu își bate capul cu asta.

În ro e normal orice

| iuliaOK a răspuns:

Câteva luni de închisoare
articolul 39 alineatul 4

nu mai păcăli copiii smr xD