| anonim_4396 a întrebat:

Eram aseara in autobuzul 17 ( RAT Brasov ),directia cart. Noua,autobuz full aglomerat,nu aveai loc sa te misti nici in stanga,nici in dreapta. La un moment dat aud din spatele autobuzului cum unul dintre calatori a inceput sa strige " ce aveti cu mine? Ce este asa de multa lume? Lasati-ma in pace! Cu ce v-am gresit? Vreau jos! "

La inceput nu l-am vazut pe individ,dar apoi am vazut cum se impingea in oameni sa isi faca loc si tot striga cele sus mentionate. Ajunge si in dreptul meu ( eu stateam jos ),il vad pe individ,tot striga ce am scris mai sus sl tremura,se tinea cu mainile de cap... Si nu se putea sta de vorba cu el pentru ca nu numai unul dintre calatori a incercat asta. A mers prin autobuz pana la usa din mijloc, apoi dupa doua statii a coborat din autobuz...

Voi cum comentati? Oare asta e noua modaliitate de a-ti face loc intr-un autobuz aglomerat sau este boala psihica?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, omul sufera de claustrofobie, o frica de spatii mici si inghesuite.
Faptul ca a stat timp mai indelungat in inghesuiala i-a declansat o criza nervoasa.

| dannys a răspuns:

Ori a fost drogat ori cu probleme

| OoBunnyoO a răspuns:

Fie avea probleme cu anxietatea sociala, fie a fost claustrofob, fie drogat. Insa in general, problemele astea sunt tinute sub control chiar si in astfel de cazuri, dar probabil ceva s-a intamplat, poate a fost atins intr-un mod care l-a panicat sau a simtit ceva ce l-a panicat, iar ulterior a avut un fel de cadere nervoasa.

| Clorox a răspuns:

Are probleme mintale, un fel de anxietate sociala, doar ca 100% mai amplificata! Sau poate a avut o criza de epilepsie, nu este nimic de ras in chestia asta, cand oamenii au probleme de genul incercati sa-i calmati, nu ii tratati cu indiferenta, au nevoie de ajutorul vostru!

| Juviia a răspuns:

Drogat cred, eu am vazut unul care a dat cu spatele de cabina soferului.

| Softe a răspuns:

Probabil omul a avut probleme psihice, un om sănătos la cap nu avut ar face asta doar pentru a-si face loc.