| bursaspor a întrebat:

Este adevarat ca in tarile dezvoltate din europa daca esti somer esti ajutat de stat cu bani si nu esti abandonat ca in Romania? Daca da si care ar fi tarile acestea.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca indemnizatia de somaj este cu mult mai mare decat in Romania, fiind calculata la salariile lor, cu mult mai mari. Si acolo perioada de somaj este limitata, nu este pe timp nedeterminat. Numai bine!

| VladimirPutin a răspuns:

De exemplu in Marea Britanie si Irlanda de nord ai somaj vreo 1000 de lire sterline

| Draco666 a răspuns:

Da este asa ba chiar in Italia, elvetia e imposibil sa ramai somer daca sti italiana sau frenceza sau germana, acolo primesti bani pe plimbatul cainilor si daca vorbesti cu oameni batrani care se plictisesc si au nevoie de cineva