| katalinu26 a întrebat:

Este vreo diferenta mare intre un pistol airsoft de 0.3 J, 180fps si un pistol pe care il cumperi de la tarabe cu 15 lei?

6 răspunsuri:
| Shottas a răspuns:

Da ...foarte mare...Airsofturile au butelie cu aer comprimat.Iar alea de la taraba au un pistonas impins de un arc, care trebuie armat la fiecare tragere.iar diferenta de putere e destul de mare.

| katalinu26 explică (pentru Shottas):

Airsoft pe arc, am uitat sa specific, despre astea ce imi poti spune?

| DryX a răspuns:

Nu stiam ca sunt airsoft cu arc. Nu prea se potriveste numele cu descrierea dar in fine. Cu siguranta sunt mai bune cele de la Airsoft dar sunt si mai scumpe si trebuie sa ai 18 ani.

| katalinu26 explică (pentru DryX):

Ma refer la un airsoft de 40 de lei, cu specificatiile de mai sus, nu necesita acte si nici peste 18 ani. Vreau sa stiu doar daca merita banii

| DryX a răspuns:

Nu stiu. Un prieten a avut odata un pistol de la Airsoft cu 120 lei care necesita 18 ani dar tragea foarte tare. Cu ala nu era de jucat Pac-Pac ca te durea si daca iti dadea prin adidasi destul de tare.

| Shottas a răspuns (pentru DryX):

Eu am avut 2 imitatii de m4a1 da unu tragea cu bile de vopsea si celalat ci capse. adica bucatele mici de fier.Bun de vanat ciorilaughing