| billy69 a întrebat:

Esti dependent de telefonul mobil?

21 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu sunt dependent, dar este un lucru de care ai nevoie tot timpul, pentru a comunica.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu. Nu îmi plac dependenţele. De aceea m-am lăsat de fumat şi mai fac din când în când o ieşire fără telefon mobil, fără calculator şi alte lucruri de care nu ai nevoie - în natură.

| AvalohAlyn a răspuns:

Deloc.Mai vorbesc din cand in cand.Nu mi se pare asa fascinant.

| Leea1234 a răspuns:

De telefonul mobil...nu, nu sunt dependenta!
este o necesitate...si de multe ori uit de el...si ma "trezesc" ca nu mai am baterie! 1
in schimb, sunt dependenta de internet!
nu pot, pur si simplu nu ma pot abtine sa nu intru ...macar un pic!
si nu glumesc... a inceput sa ma ingrijoreze, imi neglijez treburile casei...lucru pe care niciodata nu le-am lasat de izbeliste!
acum incerc sa ma "controlez"cat de cat singura...si-mi spun:
"azi nu!"

| ViVi a răspuns:

Nu aproape deloc nu folosesc telefonul laughing

| daniDeeDee a răspuns:

Normal happy

| SweetCandy a răspuns:

Cam da:X

| inna a răspuns:

Deloc. pot spunehee hee

| Gabry a răspuns:

Eram.Acum nu mai am telefon, l-am facut tandari I don't want to see

| viki a răspuns:

Eram...acum nu.happy Sunt lucruri mai interesante decat telefonul mobil.big grin

| LCD a răspuns:

Da

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Nu sunt.

| thehope a răspuns:

Daaa sunt dependenta de telefonul mobil pentru ca asta e cea mai la indemana cale de a tine legatura cu toate persoanele apropiate!

| Sabwy a răspuns:

Nu sunt dependenta de telefon. il folosesc doar sa fac poze. cand ma suna cineva si cand vreau sa sun sau sa trimit mesaj...

| marsy a răspuns:

Nu. deloc. mai ales ca nu prea are cine ma sunabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sta fara telefonul mobil. Telefonul pentru mine inseamna business. S-ar putea spune ca este o dependentza, desi cuvantul acesta are o conotatie negativa. Sa-i spunem mai bine... o necesitate permanenta. tongue

| Alissa193 a răspuns:

Sunt cam dependenta de jocurile la mobil. Pur si simplu imi place sa ma joc si nu ma pot abtine sa nu intru in jocuri macar 1 ora pe zi

| bunicuta55 a răspuns:

Nu.este doar un instrument de care ma folosesc.

| ioana_9061 a răspuns:

Nu.Il folosesc doar pentru a suna pe cineva si fac poze.

| curiosgirl a răspuns:

Daaaaaa...sunt dependenta de telefonul meu mobil, ma uit peste fiecare secunda la ora si daca imi dau seama ca la luat cineva innebunesc