| Ammizzu a întrebat:

Exista anumite lucurie pe care sa le fac cu leptopul pentru "sanatatea " bateriei?

2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Bineinteles. Descarca-ti TuneUp Utilities si programul va adauga un nou profil bateriei de laptop care se va numi "Economy Mode". Acesta se activeaza, de obicei, doar cand, cablul de alimentare este scos din laptop.

In rest poti cauta pe google asa: "how to save laptop battery" si vei gasi o gramada de tutoriale despre cum sa prelungesti durata de viata a unei baterii, dar s-o si "salveazi". Uite un exemplu: http://www.wikihow.com/Extend-Laptop-Battery-Life

| Comandocip a răspuns:

Da..sa o scoti si sa o folosesti doar atunci cand ai neaparata nevoie ..pana atunci ea nu trebuie tinuta in laptop ca se uzeaza ca si la telefon daca ai vzt ..ca la un moment dat te lasa bateria si trebuie sa incarci zilnic asa si aici ...cu cat o folosesti ma irar cu atat te tine mai mult