| catalin_9680 a întrebat:

Exista gara de tren in Navodari sau Mamaia? in afara de cea din constanta pe care o stiu, am auzit in diferite parti cu ca ar exista in Navodari dar nu mai este functionala (tipic in romania). Multumesc

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Doar in c ta si statiunile eforie nsud. mangalia. sunt gari in rest cu microbuz sau pentru c ta autobuz 101.

| mikkhhell a răspuns:

Exista gara in Navodari dar este operationala doar pentru trenuri de marfa, mai exista si un automotor care ajunge acolo pentru personalul muncitor nu pentru publicul larg. Cel mai bine in Mamaia, care este un cartier statiune al orasului Constanta, ajungi cu masina 101, pe care o gasesti langa gara din Constanta, iar la Navodari cu microbuzul pe care il poti lua si din Mamaia sau poti merge si pe jos, daca nu ai bagaje, deoarece din Mamaia pana la Navodari sunt aproximativ 7km.

| Agnuluc a răspuns:

A fost, prin 1950-1960 gara in mamaia.

| laur4ever a răspuns:

Sall! Eu stau in Constanta si stiu toate garile din apropiere.Am fost de cateva ori in Navodari si am si prieteni de acolo dar sincer cred ca nu exista gara la Navodari fiindca lumea ar veni mai usor asa la Mamaia! Eu zic sa vii pana la Constanta Gara din Tomis Sud sau la eforie si sa iei apoi microbuz sau autobuz

| pisicuta510_9235 a răspuns:

Doamnee straight face
PE aia cu Novodari o mai inteleg da cum naiba sa se faca gara in Mamaia?!
Cred ca din gara din constanta pana in mamaia daca iei autobuzul faci 15 minute.
De ce ar mai fi nevoie sa se faca si in statiune?!
Da iti dau dreptate, in tara noastra draga nu sunt gari in statiunile de pe litoral, iar de aceea esti nevoit sa iei microbuzul dar in statiunea Mamaia, chiar nu este nevoie de o gara.happy