| anonim_4396 a întrebat:

Exista Gradina Edenului? daca da cum se poate ajunge acolo?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

In biblie, se pare ca era ceva fizic, nicidecum o metafora, din moment ce limitele sunt descrise clar: intre eufrat, egipt etc. Asa ca, mergi pe-acolo, prin zona si ajungi in ce a fost, in opinia crestinilor, edenul. Daca te referi la raiul actual, mistic, crestinii sustin (in functie de biserica de care apartin) ca ajungi acolo dupa moarte sau la venirea lui isus, daca ai indeplinit niste conditii in timpul vietii.

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Iei metroul de la Universitate si cobori in Pipera. Acolo e! Cu vile, gradini, camere de supraveghere si fara canalizare, gaze, apa curenta.

| Annitu a răspuns:

Cu tramvaiu` 11laughinglaughinglaughing

| Annitu a răspuns:

Prin Ferentaritongue...

| Barajag a răspuns:

Pai te duci la aeroport si cauti destinatia gradina edenului, daca nu gasesti mergi pe jos pana o gasestilaughing

| Bishop a răspuns:

Drept in fata, dupa o iei in sus si prima la dreapta

bishopwinking

| sTeFaN. a răspuns:

Nicu, Gradina Edenului se afla in Indonezia. Poti ajunge cu avionul cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

. Este un derivat al cuvantului sumerian " edin" - tara deschisa.
. Apare in Biblie (in Geneza) ca loc de creare a lui Adam.
. Locatia nu se cunoaste cu precizie, se pare ca este o metafora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sursa de infirmare Wikipedia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Informare, scuze

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pff, cred ca te urci in Orient Expres si cobori la prima. Statia pe parte astinga... sau peron central, nu e clar din brosurahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru tine e ceva mai simplu de ajuns acolo: pe linia de metrou apoi tot ce mai ai de facut este saritul gardului"mare e gradina Ta..."
calatorie placutabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da esista
nu stiu unde dar esista