| Sergiu2k12 a întrebat:

Exista vreo metoda prin care poate sa imi creasca mustata mai repede?

5 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Da! tragi de ea!
mama mama - ce intrebari sunt astea? normal ca nu! creste in ritmul ei, nu ai cum sa accelerezi cresterea. E ca si cum te-ai trage de par sa creasca mai repede! si apoi de ce vrei sa creasca mustata mai repede? crezi ca esti mai barbat?

| Niiiicu a răspuns:

Ce intrebarelaughing ea creste in ritmul ei dar daca te razi des va aparea mai des

| Matt24 a răspuns:

Nu prea ai cum.Si daca o razi, nu va creste mai repede, doar ti se pare asta fiindca atunci cand este crescuta nu observi cum creste sau se opreste la o dimensiune fixa.Bine,o modalitate ar fi dar nu e recomandata pentru asa ceva.Parul facial este activat de testosteron, un hormon care incepe sa fie secretat in corpul baietilor la o anumita varsta si cu cat nivelul de testosteron din corp e mai ridicat, cu atat ai mai multe sanse sa-i creasca mustata cum trebuie.Depinde si de genele mostenite, daca tatalui tau i-a crescut tarziu si foarte rara, probabilitatea sa se intample asa si pentru tine e mare, dar surprize pot aparea.De ce vrei mustata?

| cristian100 a răspuns:

Cand iti creste un pic tot iei din varfuri si iti creste mai repede.

| YoIustin a răspuns:

Cu cat iti creste mustata mai repede cu atat o sa vrei sa dispara mai repede de pe fata ta. Mie unul nu imi place mustat si de aceea o rad mereu. In plus nici fetelor nu le place parul facial, deci te chinui degeaba daca vrei sa pari mai "matur" in fata fetelor. Degeaba arati "matur" la exterior daca in interior esti inca un copil.