| AbbyPunctSiDeLaCapat a întrebat:

Facem impreuna cu profesoara de istorie un proiect in numele scolii. Si vrem cateva idei despre ce sa facem. Cand terminam proiectul ne ducem in alte tari si le prezentam copiilor de acolo. Si as vrea niste idei. Vrem ceva special, dar nu extravagant si pentru varsta noastra ( clasa a VI - a ). Cateva idei va rog. happy

3 răspunsuri:
| DontForgetMe a răspuns:

O idee stralucita: faceti un proiect despre omul care poarta/purta numele scolii voastre si scrieti ce importanta a avut el in tara noastra! Multa bafta!

| csmin a răspuns:

Faceti un proiect despre istoria tari noastre cum s-a format tara noastra si cum si dc s-au numit cele 4 regiuni ce formeza Romania de astazi. sper ca te-am ajutat

| XxREBELEExX a răspuns:

Pai puteti sa aduceti cateva manechine iar din ambalaje de momboane hartie creponata si scochi sa faceti hainele puteti si apuneti si peruci FUNDA?