| ralucaralu a întrebat:

La scoala facem un proiect ecologic cu mai multe tari din Europa...si vor veni straini la noi...profesoara s-a gandit la niste activitati de gen:sa facem noi rochii din materiale reciclabile si sa le prezentam(imbracate in ele), adunat baterii vechi, plantat copaci, adaposturi de animale, sa facem expozitie de jucarii(decoratiuni)din materiale reciclabile, filme, scene etc...ne-a mai cerut idei pentru asta. ce mai puteam face? ecologic binenteles.va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| Bloo2 a răspuns:

Alllinna laughing. e pentru un proiect ecologic... e o cauza nobila smug.

| Aries90 a răspuns:

Dar sunt deja destule. Doar nu se muta strainii aia la voi, ca sa aiba timp sa urmareasca toate acestea. Si scoala mea este Eco -scoala si am facut astea. E disstractiv uneori, daca iti place sa te implici... Putetsi face hainele din peturi, hartie creponata, saci de rafie, ziare. Eu asa am avut rochia pentru prezentare. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt destule, este o tema pentru la scoala?