| AndreeaM1 a întrebat:

Filologie intensiv franceza,siinte ale naturii sau mate-info intensiv info? Sunt buna la mate,lucrez suplimentar din placere, in schimb la romana ma pricep la partea de gramatica dar cand e vorba de citit si de redactat compuneri...pfu(desi am luat 9, 7 in examenul de la romana) laughing Sunt destul de emotiva si partea rea la filologie este ca pierd din matematica, iar asta imi place.La mate-info am auzit ca este destul de greu, ca este cel mai dificil profil,iar stiinte ale naturii este un profil ce ajuta pe viitor pentru a deveni medic.
Deci, la filologie am sanse mari sa intru la Pedagogic (liceu foarte bun) si ar fi o varianta sa ma transfer pe semestrul 2 la mate-info (desi nu prea prefer metoda asta,mi-e frica sa nu ma integrez greu), iar mate-info intensiv informatica am ca optiune liceul urmator dupa Pedagogic, Cuza. Ordinea mea ar fi urmatoarea: Pedagogic mate-info(desi am sanse foarte mici pentru ca ultima medie din 2015 a fost 9, 42 iar eu o am 9, 11), Cuza stiinte ale naturii,Cuza mate-info intensiv info, Pedagogic filologie intensiv franceza. (mentionez ca la franceza ma pricep foarte bine)
Care e parerea voastra? Ofer funda si astept cat mai multe detalii referitoare la fiecare profil in parte.

Răspuns Câştigător
| BeautifulSunflower a răspuns:

Pai, daca te duci la filologie, acolo se bazeaza mai mult pe literatura, chiar tu sa scrii compuneri, sa comentezi, iar daca nu te pricepi la acest lucru, ar trebui sa te orientezi la alt profil. Eu zic sa dai la mate-info intensiv info, deoarece este de viitor, si nu cred ca este asa greu avand in vedere ca vei avea 5 ore de matematica pe saptamana, la fel ca in generala, dar mai multa informatica.