| anonim_4396 a întrebat:

Stiinte ale naturii este un profil greu?
Care este cel mai greoi profil: mate-info, filologie sau stiinte ale naturii?

7 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Toate sunt la fel de grele...depinde...daca doresti sa faci o facultate in care nu trebuie sa studiezi mult nu ai sa o gasesti...alege o facultate care are un profil care sa te atraga cat de cat.

cami
| cami a răspuns:

Depinde.
Daca nu-ti place chimia si fizica... du-te departe de stiintele naturii.
Daca te descurci cu informatica, mergi la mate-info... Daca-ti place istoria, du-te la stiinte sociale, iar daca nu-ti place matematica mergi pe filologie...happy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cel mai greu profil este cel spre care nu ai nici o aplecare. Cum sa inveti ceva care nu iti place? Mie imi este imposibil.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Cel mai greu, mate-info, urmat de stiinte ale naturii.filologie si stiinte sociale e cel mai usor.nu dai bac la mate!

| adyth a răspuns:

Eu sunt la filologie si crede'ma e ca'n pufwinking a 9 a si a 10 a include si 2 ore de mate, fizica si una de chimie dar dintr'a 11 a scapi de ele. e doar o chestie..."stiinte" care e un fel de amestec din toate astea. Dar da, au dreptate te duci acolo unde te pricepi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Filologie

| 123321456654 a răspuns:

Pai mate-info, intensiv(faci intr-a 11a si a12a vreo 5-6 ore de info pe saptamana)si stiinte ale naturii(se bazeaza pe chimie fizica si biologie) sunt cele mai grele, iar la filologie e mai usurel pentru ca nu se face asa de multa mate, fizica, biologie, chimie happy