| Mihaela_3187 a întrebat:

Care e mai greu profil: stiinte ale naturii(sau cum o fi) sau mate info?

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Mie personal mi s-ar părea mai greu la științele naturii pentru că sunt paralelă cu chimia, dar pentru cineva care știe cât de cât chimie și mai puțină matematică e avantajos. Eu mi-am ales profilul de mate-info tocmai pentru că mi-ar fi fost frică de chimie la științele naturii și pentru că matematica mie mi se pare simplă, adică e o materie la care mă pricep.
Oricum concluzia e că pentru un om poate să fie mai simplu la științe și pentru altu mai simplu la mate-info, mie personal la mate-info mi se pare mai simplu.

5 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Eu sunt la profil de stiinte si a trecut anul repede, la mate-info se fac mai multe ore de mate si e destul de obositor.

| toxik a răspuns:

Eu sunt pe profil de mate-info, iar in liceul in care sunt eu mai este un profil stiinte ale naturii... nu este mare diferenta intre aceste doua profile.se fac aceleasi materii, insa la mate-info se pune accent pe matematica si informatica.

| LoveAgain a răspuns:

Pai depinde de capacitatile pe care le ai la materii depinde la ce te pricepi mai mult si sincer eu nu cred ca conteaza care este mai usor ci care este mai avantajos pentru mai tarziu si depinde ce vrei sa faci... daca ti se pare usoara matematica clar ca la mate-info insa daca iti place chimia si biologia aunci la stiinte ale naturiiwinking

| happyendings a răspuns:

Asta depinde de tine si de ce materii intelegi mai bine. depinde ce vrei sa devii si care dintre profiluri si materii te-ar ajuta mai mult.

| Logout a răspuns:

Eu sunt la stiinte, si mie se pare mult mai greu decat la mate info, insa am inteles ca la bac ar fi mai greu la mate-info :*