| WarMan a întrebat:

Fratilor spunet-mi si mie cum dau un overclock la procesor ci placa video, dar nu prin rivatuner ca asta nu-mi merge si cu everest am dat overclock da nu s-a intamplat nici decum la fel ca in tutorialul asta(http://www.videotutorial.ro/? p=895) adica nu mi-a marit nimic la procesor. Apropo am o placa video nvidia geforce 6150se nforce 430 marita de la bios la 512 mb si procesor amd septron le-1200 2. 109 ghz! Fundoiiiiiii, plssssssssss!

1 răspuns:
| bogdyi a răspuns:

Auzi din BIOS, sau ce placa de baza ai daca ai GIGABYTE e bine ca ai un progam, nu mai stiu cum ii zice dai overclock la orice, si poti marii si turatia cooler-ului, ce placa de baza ai? din BIOS