Întrebare recomandată | darts01 a întrebat:

Funda.Gasesc sa stau vara in Bucuresti la un camin privat la un pret de genul 300-400 lei cu totul? Singur in camera sau cu inca o persoana?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La banii aia nu. De gasit gasesti, dar trebuie sa mai pui ceva bani lunar.

| endizaw a răspuns:

Cel mai nou cămin privat din Capitală este Campus Est, situat pe str. Popa Lazar nr. 10-12, în apropierea Pieței Obor. Camerele beneficiaza de baie proprie, televizor, frigider, internet wireless și aer condiționat. Căminul are și bucătarie, spălătorie, parcare, sistem de monitorizare video și sistem de alarmă. Sunt trei tipuri de camere:
Camera single Tip A – 15 mp
Camera double Tip A – 15 mp
Camera single Tip B – 20 mp
Dacă închei un contract pe 1-3 luni, plătești 170 de euro pentru un loc într-o cameră dublă. Prețul scade dacă semnezi un contract de închiriere cu termen mai mare.
Prețurile practicate de Campus Est sunt calculate în functie de perioada contractuală și includ costurile pentru utilități. La semnarea contractului se plătește o garanție de 400 euro pentru camera single si 250 euro pentru un loc în camera dublă. Garanția va fi restituită în momentul încheierii perioadei contractuale.
Campus Est are o capacitate de cazare de pana la 270 de persoane. Pentru a deveni locatar in Campus Est trebuie sa ai varsta cuprinsa intre 18 si 27 de ani si sa faci dovada ca esti inscris la cursurile unei facultati din Bucuresti.

Citeste mai mult pe RTV.NET: http://www.romaniatv.net/......40569.html