| cLaUSEr a întrebat:

FUNDITA Hi! Am nevoie de un text coerent la tema "Omul si natura", macar ceva fraze in legatura cu aceasta. mersi mUlt!

Răspuns Câştigător
| paty00 a răspuns:

-omul isi regaseste intotdeauna linistea sufleteasca intr-un colt al naturii, fiindca oricare dintre noi viseaza macar la un loc preferat unde sa uite de tot si de toate
-natura ne face sa ne amintim de unde ne tragem si ne da totodata senzatia de siguranta
-orice om se opreste macar o data in viata sa admire o floare sau sa o miroasa fiindca natura este ceva magic care te atrage precum un magnet

Sper ca ti-am fost de ajutor eu personal nu sunt chiar o fana a naturii dar trebuie sa recunosc ca ceea ce am scris mai sus chiar e adevarat in unele cazuri daca nu in majoritatea.