| anonim_4396 a întrebat:

Fundittaaaa***
eu am windows 7 ultimate piratat, stiu ca daca fac update imi apara genuine dar vreau sa stiu cum s ainchid calculatorul fara sa se mai ubdateze.
cand ma duc la start pe butonul de shut down apare in fata lui un!(semn. exclamari)ingrosat si mare cum scap de el?

Răspuns Câştigător
| Trefla a răspuns:

Control panel>>>Windows Updates>>>change settings>>>Never check for updates si gatahappy

2 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

O etapa a instalarii update-urilor a fost deja parcursa si (inevitabil) instalarea va fi completata la urmatoarea pornire a computerului.

In scop strict educational (deoarece eu nu incurajez pirateria), te informez ca update-ul responsabil cu depistarea licentelor piratate este inregistrat in baza de date a Microsoft cu identificatorul KB971033 si poate fi marcat cu "Hide" (prin intermediul Windows Update) pentru a nu mai fi instalat.

Succes! happy

PS:
Pentru cultura ta generala:
1. Corect se scrie "update", respectiv "updateze".
2. In limba romana (nu te bucura ca m-ai prins cu o greseala - aici "romana" este adjectiv si nu se scrie litera initiala mare) mai exista si semne de punctuatie si nu sunt optionale.
3. Primul cuvant al fiecarui alineat se scrie cu litera initiala mare.

B-Bye! wave

| Bogdanux a răspuns:

Eu zic sa faci asa:

1.Descarci acest activator de Windows 7 & Vista (nu conteaza editia), il instalezi si iti va cere sa dai restart pc-ului.Atunci vei avea activat Windowsul genuine.

http://fisierulmeu.ro/22IKRKFMYLEU/WindowsActivator-exe.html

2. Poti face update la windows oricand.