| Isabellabella a întrebat:

Heey TPU! eu am avut o prietena dar ea m-a mintit de multe ori de fapt o punea prietenul ei sa ma minta si acum nu mai am incredere in ea si nu o mai suport de nici un fel...voi ce credeti ca ar trebui sa fac? va rog mult ajutati-ma funda pentru cel mai bun raspuns mersi mult d tot :*

Răspuns Câştigător
| Mhmmmmmmmmm a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie de genu' asta.M-am simtit foarte dezamagita..Eu iti zic cum am procedat eu si te sfatuiesc sa faci si tu asa, pentru ca nu e bine sa porti ura. Deci pur si simplu m-am intalnit cu acea prietena si i-am zis verde in fata tot ce ma deranjeaza la ea, i-am zis ca m-a dezamagit si ca nu ma asteptam ca ea sa-mi faca asta. Dupa i-am zis ca nu o mai vreau prin preajma mea ceva timp, pana imi mai trece din suparare.Clar ca i-am zis ca nu o sa mai am incredere niciodata in ea, si ca pentru mine este acum o simpla prietena, chiar mai putin de atat.Acum vorbesc cu ea, dar nu ca inainte.Iti zic sa nu mai ai incredere in prietena ta, dar totusi sa fiti prietene, nu cele mai bune, doar prietene.

2 răspunsuri:
| iSaidNo a răspuns:

Nu este bine sa porti ranchiuna pe cineva, mai ales sa il urasti.Eu zic sa vorbesti sincer cu prietena ta, doar voi doua! Fara prietenul ei sau altcineva. Spune-i fix ce ai pe suflet, ce anume te deranjeaza la ea, roag-o sa stea o vreme departe de tine, macar pana iti vei da seama ce ai de facut.Totusi,spune-i ca ramaneti prietene, nu cele mai bune, dar, totusi prietene... Vorbiti, glumiti intre voi...insa,nimic mai mult! Nu ii mai impartasi secretele tale,daca spui ca te-a mintit de mai multe ori,in nici un caz nu merita increderea ta! Oricum,ramaneti prietene, si, poate, cine stie, iti va castiga din nou incredereabig grin

Success!

| Isabellabella explică:

Va multumesc amandurora