| roxana_5285 a întrebat:

Ma numesc roxana, am 18 ani si doresc sa ma ajutati prin raspunsurile voastre.Am avut un prieten, relatia noastra a durat 1 an si jumatate aproximativ.printre care au fost si despartiri. In timp ce eram despartiti m-am sarutat cu cativa baieti.nu mi-am dat seama pe loc de ceea ce fac, dar dupa ce m-am impacat cu prietenul meu, a aflat iar eu am negat si am mintit, pana cand a aflat de la sursele sigure! acum sufaar cum nu am suferit niciodata, si nu mai rezist! Mi-am dat seama ca am gresit doar acum si mi-am dat seama cat de mult il iubesc de fapt! ma ignora total si se comporta cu mine cum nu se comporta cu nimeni! nu mai suport. Il vreau inapoi! Ce sa fac? Il iubesc enorm, nu mai are incredere in mine, sunt disperata.

5 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Pai si eu cunosc o situatie asemanatoare cu prietena mea, nu stiu.depinde de tine,de cat de mult il vrei inapoi, spune-i ce simti, si vezi daca mai tine la tinehappy. succes

| FucktheSystem a răspuns:

Cînd il vezi roaga-l dacă te-a iubit să te asculte un minut și tu spune-i cît de mult regreți ce ai făcut și spune-i că l-ai minșit doar pentru că nu vroiai să te părăsească și că il iubești.

| NickiMinaj a răspuns:

Parerea mea e ca el nu voia oricum sa se impace cu tine. daca erati DESPARTITI, care e problema? si daca erati impreuna, nu era un capat de tara, dar asa... gagiul tau e muult prea orgolios. da-i jet. asta cu increderea e pentru kinderi, se joaca, cu mintea ta.

| Ianys a răspuns:

Mdaaa... Roxana, tu ai gresit. Nu prin faptul ca ai sarutat alti baieti in perioada cand erati despartiti. Si gresit ne
gand acest fapt.
O relatie de prietenie, cu atat mai mult una de iubire, se bazeaza pe reciprocitate. Ma refer aici, la respect, incredere, sinceritate, etc.
Ce poti face acum? Incearca sa ai o discutie cu el, sincera. Recunoaste adevarul, si cere-ri iertare pentru faptul ca ai negat. Spune-i deschis, ceea ce simti pentru el, si ce doresti. Daca el te iubeste, si este inca liber, ai sanse sa se intoarca la tine.
In alta ordine de idei, gandeste-te la urmatoarele cuvinte, care nu-mi apartin, deci, le citez; " Daca persoana iubita doreste sa te paraseasca, lasa-o sa plece. Daca se va intoarce la tine, va fi pentru totdeauna a ta. Daca nu se intoarce, inseamna ca nu a fost niciodata"
Contin o doza de adevar aceste cuvinte...

| CristinaGirl9 a răspuns:

Wow Roxana.pai incearca sa vorbesti cu el, fa-l sa inteleaga de ce ai facut asta, explica-i de ce, dar fara minciuni si spune-i cat de rau iti pare, arata-i asta si spune-i cat de mult il iubesti...Eu cred ca daca si el te iubeste la fel de mult, pana la urma s-ar intoarce la tine dar totusi sa vorbesti cu el si sa ii spui de ce ai facut asta. Sper ca te-am ajutat happy