| Anaa939839393 a întrebat:

Hei! Ce curs online recomandati pentru a invata engleza? Sau ceva carti. Initial am incercat sa lucrez de pe "engleza fara profesor" dar simt ca nu se prinde nimic

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Poate in cazul tau s-ar prinde mai bine daca ai incepe cu vocabular, vizionand videoclipuri, filme si seriale.Nu asa se procedeaza in mod normal, dar daca asociezi engleza cu ceva placut cred ca reusesti sa inveti cu mai mult spor.Multe persoane invata astfel engleza fara sa vrea.Si te poti perfectiona ulterior.Cu ce lectii ai inceput pana acum?

| Catrice a răspuns:

Îți trebuie profesor atunci.

| sammie a răspuns:

Instalează-ți Duolingo.

| nevermind1234 a răspuns:

Îți recomand Eurocor! Eu așa am învățat engleza și întotdeauna am fost peste toți colegii din clasa. Acum sunt la nivelul C1 si asta numai datorita cursurilor eurocor. Primești cartile prin corespondență și îți dau teme pe care le trimiți si ți le corectează.