| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce au boxele..adica volumul..boxele sunt aprinse.dar nu aud nimic..cred ca trebuie sa umblu prin pc.dar nu stiu.ce si cum, va rog ajutati-mabig grin

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Verifică întâi boxele. Atinge cu degetul jack-ul de la boxe, cu volumul la jumătate trebuie să se audă un brum la atingere. Sau cuplează o altă sursă de semnal : MP3 sau altceva. După ce te asiguri că funcţionează boxele poţi trece mai departe la Pc.

| WR104 a răspuns:

Trebuie sa umbli prin pc, da.
Vezi la dispozitivele de redare poate e de acolo.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pft...boxele merg si... nu e dat pe mut.straight face

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Prima data asigura-te ca boxele functioneaza, daca sunt conectate la PC, vezi firele.
Daca-s toate la locul lor, conecteaza-le la telefon sau MP3 si vezi daca se aude ceva.
Daca se aude, atunci pune-le inapoi la PC si vezi in dreapta jos a ecranului un difuzor.
Acolo setezi volumul, poate e dat la 0 si de asta nu se aude.
Daca sunt stricate boxele, vezi poate ti le poate repara cineva, daca nu se poate atunci va trebui sa iei altele, ceea ce e naspa :-s.
Mult Succes!

| Lowkee a răspuns:

Incearca in Start ----> Control Panel ----> Sounds and Audio Devices si schimbai de acolo volumul...

| Maly2000 a răspuns:

Buna... pai undeva in bara jos, in dreapta iti apar niste chestii, printr-e care se afla si un difuzor sau ceva de genu.Dai acolo si iti setezi sonorul, sau il faci sa nu mai fie pe mut. Primesc funda?