| Simion_Laurentiu_2002 a întrebat:

Hei! daca comand ceva dupa Gearbest e posibil sa plătesc transport?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La vama este asa:
-pana la 10 Euro (exclusiv) nu platesti nimic (zece Euro incluzand transportul);
-pana la 150 (exclusiv) platesti TVA 19% (inclusiv pe transport);
Peste 150 Euro (inclusiv) platesti TVA plus taxe vamale (Taxele vamale nu se platesc pe transport).
Pentru taxe vamale citeste pe aici: http://bit.ly/2mmpCZT

| Lucian2473 a răspuns:

Taxa de transport este inclusa in pret atunci cand faci comanda. Insa e posibil sa platesti vama cand va sosi coletul.

| Simion_Laurentiu_2002 explică (pentru Lucian2473):

Si la vama cat ar costa? Oricum va multumesc mult!

| Lucian2473 a răspuns (pentru Simion_Laurentiu_2002):

Nu am idee. In functie de greutate si valoare. Pentru doar un stick de memorie cred ca il trimite direct la posta normala nu cea vamala.

| Simion_Laurentiu_2002 explică (pentru Lucian2473):

Eu as vrea sa cumpăr un mod pentru o țigare si costa cam 60 de dolari si cu o greutate de 500 de grame...nu cred ca as mai plătii vreo taxă