| WoKy a întrebat:

Hei hei.
Astia de la telekom au impartit ceva cartele prin cutiile postale si am primit si eu una. Tata neavand ce sa faca cu ea, mi-a trimis-o mie in Germania cu pretextul ca o activez si nu mai dau 40 euro pe o cartela de Lebara.
Bun, am activat-o, am reincarcat-o, am semnal am si "R"-ul acela ce banuiesc ca vine de la Roaming dar nu pot so folosesc nici pe date nici sa apelez. Apelez o persoana aleatorie cu prefix si fara (am incercat ambele variante) dar dupa 3 secunde se inchide apelul fara motiv. Am cautat reteaua manual pe telekom.de dar tot nimic.
Vreun sfat?
As vrea sa o folosesc pentru ca intr-o saptamana jumatate plec in concediu si n-as mai da bani pe o reincarcare Lebara de 40 euro cu optiunea ce-mi trebuie mie.
Fundita.
"Geniile" sa ma scuteasca din a-mi pierde secunde din viata citind-le raspunsurile.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cartela este gratuita in sine dar este goala. Trebuie incarcata.

| WoKy explică (pentru Salontanul):

Cartela e incarcata cu 5 euro implicit are optiune activa.
Problema era ca era bifata optiunea "Cartela incompatibila cu Roaming-ul" ceva de genul si tocmai de aceea nu puteam face nici o miscare cu ea.
Multumesc.
O sa primesti funda.

| Salontanul a răspuns (pentru WoKy):

Multumesc dar inseamna ca nu te-am ajutat cu nimic! Ma bucur ca ti-ai dat seama singur!

| WoKy explică (pentru Salontanul):

Am apreciat ca te-ai incadrat in parametrii ceruti de mine, nu ca alte specimene "genii". E plina lumea de ei, de asta o si ducem bine.

| Salontanul a răspuns (pentru WoKy):

Multumesc inca o data!

6 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Sunt un geniu.

O sa răspund ca un geniu.

De ce nu ii suni pe ei ca doar e cartela lor?
Plus ca fiind acrivata in rețea din România nu ai cum sa ai semnal pe o rețea nemțească.

| WoKy explică (pentru missfatadelatara):

Asumandu-ti ceea ce ai zis si fara a veni cu alte contra argumente iti propun sa recitesti ceea ce am zis si vei vedea faptul ca am semnal dar nu pot apela. Deci, mrs. Genius, inainte de a te afirma te rog informeaza-te. Cheers