| missoty94 a întrebat:

Hei, prieteni, cine ma poate ajuta:"Campionatul national de fotbal se desfasoara dupa sistemul tur-retur.Fiecare echipa joaca de 2 ori cu celelalte echipe.Sa se afle cite partide trebuie sa fie planificate in total, daca in campionat participa 18 echipe"?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

34 de partide/etape sunt in total!

| petruclaudiu78 a răspuns:

In tur, 18*17/2, nu 18*17, deci total, tur +retur, 306

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 34 de etape, intra pe Frf.ro si acolo poti sa vezi regulamentul si poti sa afli mai multe, mai poti sa vezi si meciurile care sau jucat si care se joaca campionatul acesta.