| Goguletzu a întrebat:

CAMPIONATUL NATIONAL DE FOTBAL

Campionatul national de fotbal este o competitie la care participa 18 echipe.Campionatul se desfasoara tur-retur, fiecare echipa jucand 2 meciuri cu fiecare dintre toate celelalte echipe.Clasamentul se calculeaza in felul urmator:

*Pentru victorie se acorda 3 puncte

*Pentru egal 1 punct

*Pentru infrangere 0 puncte

1. Sa se introduca lista echipelor participante

2. Sa se genereze jocurile din fiecare etapa

3. Sa se actualizeze rezultatele dupa fiecare etapa

4.Sa se afisesze evolutia pentru o anumita echipa din campionat

5. Sa se afiseze rezultatele campionatului.

OBSERVATII.

Se retin numele echipelor intr-un fisier cate unul pe linie

Rezultatele se vor retine intr-o matrice patratica stocata intr-un fisier astfel

*A[i, j]meci intre echipa i si echipa si, in tur pentru i si retur pentru si

Punctaj 1-1p

2-2p

3-2p

4-2p

5-2p

oficiu 1p

Ma gasiti la id/mail gogu_cluj@yahoo.com

Multumesc Anticipat

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc si eu ca ai atata imaginatie, sau poate chiar esti inteligent, bafta in continuare... apropo, multumesc pentru id
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms de id