| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU... am o intrebare... in ce parte a corpului doare cel mai putin, cand te tai? Si vreau raspunsuri, nu "de ce te tai?" sau "nu e bine sa te tai", etc.

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Suna la 112 si-ti explica acolo.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Pai daca nu vrei sa te doara nu te taia..depinde de ce vrei sa demonstrezi. eu zic sa iti tai venele sa vada lumea ce tare esti! sti ce e mai dureros ca o taietura? acceptarea si demonstrarea adevarului, pentru nimeni nu ar trebui sa faci asta deoarece tu esti unic in lumea asta, tu prietene poti sa iubesti s-au sa urasti in acelasi timp, tu esti the best! de ce sa te ciopartesti?

| OMEGALIN a răspuns:

Hei!
Simt nevoia sa-ti raspund desi nu e raspunsul pe care il cauti.Am obisnuiat sa fac lucruri asemanatoare.Nu m-am taiat niciodata, intentionat, dar uneori, in perioade mai grele, obisnuiam sa-mi fac rau.Esentialul nu asta este ci ca am trecut prin starile prin care treci si tu acum si iti spun ca nu acolo e rezolvarea.E o rezolvare temporara a problemei.Anihilezi durerea cauzand o alta durere, stiu ca vindeca oarecum, dar nu e o solutie.In timp am realizat ca sunt gesturi de copil.Si daca eu insumi imi doresc sa-mi fac rau, inseamna ca simt ca nu mai rezist. Oare chiar e asa? Am ajuns la sfarsitul puterilor? Atat de slab sunt? Si chestia asta m-a facut sa innebunesc si sa-mi doresc sa ma maturizez serios.De atunci nu-mi mai fac rau.Inca am momente in care-mi vine sa-mi mai trag cate una sau chestii asemanatoare, dar astfel doar aman o problema.Trebuie sa infruntam aceste stari.Sa stam in picioare in fata vietii si sa trecem cu barbia sus peste astfel de zile grele.
Vrei intr-adevar sa te tai? Dai drumul! Nu cauta zona care doare cel mai putin! Cauta unde doare cel mai tare! Daca tot crezi ca asta e solutia, alege-o si asumati-o cu varf si indesat! Dar repet, sunt gesturi de copil.Adevaratul greu e cand infrunti o problema! Si nu exista problema lipsita de rezolvare.
Astfel ca, termina cu prostiile si daca ai nevoie sa discuti cu cineva, sincer iti spun, scrie-mi un mesaj oricand si sunt dispus sa te ascult, orice problema ai avea happy

| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Nu stiu ce ai in cap, insa sper sa nu fie de rau...ce vrei sa faci? Vrei sa faci o auto vatamare corporala sau ce!
Bine! Iti voi spune zonele cele mai nedureroase ale corpului uman in caz de taieturi, zgarieturi etc!
1.Partea exterioara a umarului.
2.Gatul.
3. Spate.
4.Antebrat
5. Zona de langa clavicula.
6. Zona de coaste!
Aceste parti ale corpului uman sunt mai putin dureroase, dar asta nu inseamna ca nu vei simti durere deloc, pentru ca este imposibil sa avem parti ale corpului fara nervi! Nu vei simti durerea absolut deloc doar in cazul in care ai vreo zona paralizata!

| TufanelTufis a răspuns:

La penis nu doare daca vrei fac eu o incizie cu bisturiuu...
vorbesc serios nu doare cand iti tai putulisca
poti sa incerci...
de ce seringa mea sa te tai ma ai innebunit. du-te la spitalu 9 te rezolva aia happy

| ceciliastefanescu2000 a răspuns:

De ce te tai?

| ceciliastefanescu2000 a răspuns:

La coice pe bune am incercat