| Andreea14Bianca a întrebat:

Am si eu o intrebare si dau funda pentru raspuns,
Am un var plecat in Franta de cativa ani. El lucra acolo ceva timp dar de curand l-a trimis cu serviciul de acolo in Rusia, pe sezoane. Adica lucra acolo iar de Craciun, Pasti, vara avea concediu cand pleca inapoi in Franta la familie. Asa a avut si saptamana trecuta, iar luni s-a intors din nou la munca in Rusia, numai ca miercuri am vorbit pe el cu internet si mi-a spus ca este in Spania din nou pentru ca are 5 ani interdictie acolo. Acum intrebarea este ce inseamna o interdictie intr-o tara? Adica vreau asa niste explicatii. Apoi a doua intrebare ar fi : Pentru ce s-ar putea acorda interdictiile, si va rog sa imi dati cateva exemple.
Va multumesc ca ati citit, si pentru raspunsurile care o sa mi le dati. Cum am spus si la inceput, dau funda. :*

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Sa stii ca difera cumva de la o tara la alta motivele de interdictie, dar si perioada in functie de legislatia pe care o au. persoana de care spui ori a fost prinsa stand ilegal prin tarile respective, ori a facut ceva prostii grave pe acolo. ceva exemple poti sa vezi aici pentru Romania http://ori.mai.gov.ro/detalii/pagina/ro/Interdictii-de-intrare/168

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Interdictia inseamna ca nu mai are voie sa intre in acea tara pentru niciun motiv, nici macar turistic. difera cumva de la o tara la alta motivele de interdictie, dar si perioada in functie de legislatia pe care o au. persoana de care spui ori a fost prinsa stand ilegal prin tarile respective, ori a facut ceva prostii grave pe acolo. ceva exemple poti sa vezi aici pentru Romania http://ori.mai.gov.ro/detalii/pagina/ro/Interdictii-de-intrare/168

| RebbeSKhon a răspuns:

Poi...interdictie de instrainare... : Concomitent cu emiterea deciziei de returnare sau cu punerea in aplicare a masurii de expulzare, Oficiul Roman pentru Imigrari poate dispune si interzicerea intrarii in Romania pentru o perioada determinata.

Deci varul tau trebuie sa mai stea acolo o perioadawinking