| SlenderMan299 a întrebat:

Hei TPU cu ce se jucau copii in anul 1990 de exemplu. Funda repede!

Răspuns Câştigător
| zahy a răspuns:

Erau jocuri electronice cu casete (dar nu toata lumea avea asa ceva, tetris. inrest se juca afara, frunza, 9 pietre, ascunselea, sotronu, cu pitoalele cu apa, cu tubermanu, seara se juca pe scara, barbaoarba, monopoli, jocuri cu zare, table, sah etc.

| zahy a răspuns (pentru zahy):

Am uitat un joc frumos " cuci " prea tare joc si e foarte sanatos pentru caconsumi energie sari te apleci. e misto, asi juca acet joc daca mai pot big grin

| katherinekath9977 a răspuns (pentru zahy):

Si cum se joaca... daca poti sa-mi explici si mie te rogbig grinbig grin

| zahy a răspuns (pentru katherinekath9977):

Cucii se joaca cu mingea. Se impart copii in 2 echipe. O echipa numeste 2 persoane care arunca cu mingea bine si le pozitioneaza fata in fata la o distanta de 7-8 metri. Cealalta echipa se aseaza intre cei 2 arunacatori si trebuie sa se fereasca de minge. Copilul lovit este scos din joc. Daca cineva prinde mingea direct in brate, fara ca acesta sa fi atins pamantul, are o viata, care-l mai tine o tura in joc si dupa ce a fost lovit de minge. Cand toti copii au fost scosi din joc se inverseaza rolurile. Noi cand ramaneam o singura persoana in mijolc aveau cei din marine cateva aruncari pentru a castiga aruncarile se dadeau in fuctie ce varsta avea ultimul ramas adica 10 ani aveau 10 lovituri sa-l atinga daca nu il atingeau se repeta jocu. cei care faceau cuc adica prindea mingea putea sa dea cucu ( viata ) unuia care a fost atins si sta pe bara. Foarte frumos jocu da iti trebuie energie sa te apleci sa te feresti sa sari aoleu ce greu e acum cred laughing

| katherinekath9977 a răspuns (pentru zahy):

Eu stiam jocul dar stiam ca se numeste ''Ratele si Vanatorii" dar mersi oricum...

7 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Forumul asta o sa te ajute:(te rog funda :):):):):))
http://www.anticonceptionale.ro/forum/p229433-2007-12-06-18-20-34.html#

| rutanklan a răspuns:

Am trait sa o vad si pe asta laughing. Sotron, mata, tupu, prinde-i tata la alina si din astea.