| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, după ce ieși din izolare, trebuie cumva să te duci cu un document la locul de muncă unde te vei angaja?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal! Nu se poate fara hartii in tara asta. Ca e-mail-urile sunt doar pentru a contacta gagicile si gagii. Trebuie sa duci dovada de la medicul de familie ca ai fost carantinat.

| mi25 a răspuns (pentru Salontanul):

Medicul de familie nu da nici o dovada ca ai fost carantinat. Se scoate - deocamdata - certificatul verde de pe internet.
https://certificat-covid.gov.ro/certificate/add

| Salontanul a răspuns (pentru mi25):

Te rog eu inceteaza! Nu ti-am pus nici o intrebare. Citeste! Exista prevederea legala de a face o declaratie pe propria raspundere ( https://bit.ly/3GJ6rzM ) catre medicul de familie si acesta elibereaza dovada carantinarii.

| mi25 a răspuns (pentru Salontanul):

Vezi ca ai ramas in anul 2020. In prezent nu se mai aplica.

| Salontanul a răspuns (pentru mi25):

Tampenii. Ca sa nu tot dai din gura am scris la DSP. Mi s-a raspuns extraordinar de repede. Tu ai ramas incapatanat macar daca ar fi in lucru bun. Citeste: https://imgur.com/v7ZgR5U
Deci medicul de familie! Asa ca nu te mai da important si termina cu aerul de om destept.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Doar actele cerute pentru angajare.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu trebuie, dupa ce a trenut nr de zile poti sa iesi in lume linistit. Daca mai ai simptome ar fi totusi dragut sa poti masca.

Răspuns utilizator avertizat
| RoCkKiD a răspuns (pentru Laurentiujr):

Nu trebuie sa te duci nu nimic la munca dupa ce a expirat nr de zile de izolare/carantina.

| mi25 a răspuns:

Poti sa scoti de pe internet certificatul verde - daca ti-l cere.

| mi25 a răspuns:

Medicul de familie nu da nici o dovada ca ai fost carantinat. Se scoate - deocamdata - certificatul verde de pe internet.
https://certificat-covid.gov.ro/certificate/add
Chiar acum am generat unul, ca sa vad daca functioneaza.

| Salontanul a răspuns (pentru mi25):

Incearca sa nu mai jignesti. Logica de "miciman" ai tu. Needucatule!

| mi25 a răspuns (pentru Salontanul):

Imi pare bine ca ai tu educatie.