| WoKy a întrebat:

Hei TPU.
Nu le am in domeniul asta, pot zice ca.s 0 barat.
Pot lega firele din poza de mai jos? Este vorba de o boxa si o mufa jack 3.5(cred).
http://imgur.com/a/sf2Qq
Funda si vot!

Răspuns Câştigător
| tintareco a răspuns:

Într-adevăr,cu o brichetă arde izolaţia de pe firele subţiri,apoi legi firele laterale împreună,pe care apoi,le legi la unul din firele groase,apoi celelalte două, care-s răsucite deja, la celălalt fir gros.Aşa sînt legate în paralel, cum e în foto, sînt în serie şi astfel scade potenţialul.

1 răspuns:
| SoulReaver a răspuns:

Culorile de la firele subtiri impreuna aceeasi culoare, pe urma la firele groase. Atentie nu o sa mearga daca nu le cositoresti. Firele subtiri au o izolatie pe ele din fabrica, pe care daca nu o arzi nu fac contact.