| Mmihaita63 a întrebat:

Hei TPU! Pot pleca din Franța în România cu un minor dacă nu am procura si are cetățenie română?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Atunci când te întorci în România cu un copil minor, nu mai este necesar să prezinți declarația notarială privind acordul parental. Controlul se face doar la ieșirea din țara din care pleci și al cărei cetățean ești. La intrarea în țară, e necesar doar documentul de călătorie individual valabil."

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți

| doctorandus a răspuns:

Corect, poti intra in Romania cu el, dar nu mai poti iesi cu el.

| norisorulpufos a răspuns:

Fără probleme.
Nu poți ieși din ro.