| RadwRadw a întrebat:

Stie cineva cum pot s-a schimb imaginea de pe desktop? Am incercat in toate modurile dar nu merge si in control panel nu apare nimic legat de imaginea de desktop. P.S am windows 7 starter

Răspuns Câştigător
| guardian18angel a răspuns:

Salut. Din pacate nu se poate schimba wallpaper-ul in starters edition din cauza unei,, actualizari" impuse de cei de la Windows. Insa se poate cu un anumit program, si anume: Stardock My Colors, sau Windows Blinds, care te va ajuta sa-ti personalizezi windows-ul cu tot felul de caracteristici. Iti recomand sa schimbi windows-ul cu unul putin mai bun, cel putin Premium.

12 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Clik dreapta pe desktop si personalizare, sau direct clik dreapta pe imagine si setare ca imagine desktop

| Mădă0611 a răspuns:

In ce moduri ai incercat? laughing Deschizi frumusel o imagine, dai click dreapta si alegi Set as desktop background.

| torsi a răspuns:

Control panel -> Appearance and Personalization -> Change desktop background
si iti alegi.winking

| RadwRadw explică (pentru torsi):

Nu apare nicun change desktop background

| YONTU a răspuns:

Salut! happy
1. Click dreapta pe imaginea pe care doresti sa o pui pe desktop! big grin
2. Apoi click pe : "Set as desktop bachground! big grin
3. Gata! big grin

| DuDDy24 a răspuns:

Deschizi imaginea pe care doresti sa o ai ca background si dai clic deapta>Set as desktop background.

| Dan10079 a răspuns:

Nu conteaza ce Windows ai deci dai click dreapta si apare o serie de optiuni si alegii ultima propietati si dupa se deschide o fereastra si are acolo sus mai multe chestii si tu o alegi pe a2a si acolo ai imaginile pe care poti sa le pui.Bafta!

| robytoby a răspuns:

Programul se numeste WallSwitch poti sa-l descarci de aici:
http://download.cnet.com/WallSwitch/3000-2336_4-75954675.html
si mai ai aici unul pentru Ubuntu :
http://dorytutoriale.blogspot.com/......de-pe.html

| Oanarry a răspuns:

Sau poti sa dai click dreapta pe desktop, personalize, desktop background si alegihappy

| bєαυтιƒυℓ a răspuns:

Pai eu salvez poza, sau o introduc din aparat in calculator si apoi ma duc la imagine, dau click dreapta si apoi "Set as Desktop Background" si gata.

| spidermanule a răspuns:

Frate daca vrei sa schimbi imaginea de desktop dai clic dreapta pe ecran da fara sa ai nici un folder deschis si apasa personalize sau unde scrie proprietati(in engleza)

| pkalex a răspuns:

Dai click dreapta pe imaginea care vrei sa o setezi si ii dai sat at desktop beckground!