| hellenhellen a întrebat:

Sunt reprezentant avon. Am dat o comanda ( fiind si prima comanda ) de 240 de lei. Comanda trebuia sa fie platita de o fata care si-a comandat en-produse si nu a platit nici pana acum comanda care trebuia sa fie platita pana pe 14 februarie ( fara zilele de intarziere care sunt 45 maxim ). Problema este ca numai dau de fata asta, si-a sters numarul ori nu vrea sa imi raspunda si nu stiu ce sa fac. Am primit instintare de la cabinetul de avocatura cycle european sa platesc pe cale amiabila in 3 zile de la primirea documentului dar eu nu am atatia bani. Abia am 19 ani sunt in ultimul an de liceu si nici job nu am..am auzit ceva de firma de recuperatori dar eu nu am nimic pe numele meu. Ce pot sa fac? Mie nu imi convine sa dau din banii mei sa ii platesc ei comanda. Oricum m-am lecuit si cu avonu nu ma mai bag in cacaturi de genu!... straight face

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Firma de recuperatori, pentru 240 ron... lol. pai tu i ai dat produsele asa fara sa vezi banii? de ce? imprumuta te si tu acum si plateste

| Avon053 a răspuns:

Buna,gandeste-te ca deja au trecut o gramada de zile si ar trebui sa platesti de la tine, asta este este greseala ta alta data sa fi mai atenta cui dai produse si de ce esti suparata pe avon ei deja ti-au dat o gramada de zile sa platesti doar este datoria ta doar compania avon nu vinde produse pe degeaba.