| SweetbutPsychoGirl a întrebat:

Vreau sa invat Germana. Imi recomanda cineva vreun site sau vreo aplicatie buna... Nu vreau Babbel sau Duolingo.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Germana e prea grea ca s-o înveți cu app gratuite... serios acu. înscrie-te și tu la un curs, eventual ceva cu alte persoane dacă nu-ți permiți meditații individuale

| RAY a răspuns:

Eu ti am dat cerere ca sa te ajut, desi degeaba vezi tu video auf deutsche ca nu vei intelege nimic, aplicatile sunt plictisitoare, ce recomand eu 1, trebuie invatat cele 100 de verbe si conjugarea lor,este foarte important, trebuie invatat substantive astea sunt usor de invatat pentru ca gasesti mereu imagini, iti dau eu o lista,tu cu aceste substantive creezi propoziti, adjective,adverbe, propoziti locale, astea in timp, limba germana nu este usoara, iti spun din prima

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incearca BUSUU:
https://www.busuu.com/en/register?learning=de

Da rezultate.

| samforafixshoion a răspuns:

Rosetta Stone happy

| valentinsdq a răspuns:

Te pot ajuta eu de inceput daca doresti.
Exista diferite siteuri gen Telc, Goethe sau Deutsche Welle de unde poti sa inveti dar si canale de Youtube.

| MichaelParker03 a răspuns:

Hi.
Pe YouTube este un canal Easy German unde poti invata germana. Sunt trei oameni care merg pe strada si intreaba lumea diferite chestii. Ce vorbesc ei iti apare in scris jos pe ecran si iti apare si in engleza pentru a intelege ce vorbesc.
happy