| Nedelcu_Laura_1994 a întrebat:

Hei! Vreau sa dau o comandă din America cu tricourile de la Lance210 si imi spune ca pentru România este plata de 25$+55$ tricourile 80$. Mă puteți ajuta cu nişte sfaturi dacă costa ma mult sau e sigur?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cum puii mei să dai 400 de lei (plus taxe vamale, plus TVA pus pe valoarea de mai sus ȘI pe taxa de transport)?!?
Și asta, pe un tricou de doi lei, cu o poză imprimată pe el, poză pe care o poți printa și aici de 100 de ori mai ieftin la orice atelier de cadouri personalizate!

| relian a răspuns:

Ce sfat sa dea careva, tu vorbeste cu cei care le trimit aia te taxeaza.Si apoi ar fi bine sa intrebi sin RO daca nu cumva platesti taxe ceva vama cum se numeste, apoi te tresesti ca dau pe un tricou cit nu se merita.Ar mai fi o solutie sa nu platesti mare lucru sau chiar deloc.Dar asta inseamna sa cunosti sau sa ai pe cineva in america si care sa vina in RO, ala sa nu aduca mai nimic bagaj si sati aduca tie tricourile pentru c a ai voie o geanta gratis.Sau chiar de vine ai voie sia doua geanta dar platesti si nu-i mult.Sau a treaia geanta dar trebuie bilet la clasa 1 parca.Sau ar mai fi o alta posibilitate sa plateasca putin si sa ti le trimita printr-o firma nu posta e altceva, dar dureaza de la o luna pana la 3 luni.Eu asa trimit in RO lucruri, si poti trimite absolut orice mai piutin arme si droguri.Firma sau magazinu care le vinde probabil ei stiu cit te chargeaza shipping pana in RO dar ei nau de unde sti ce fac astia aici, adica ca te pune sa platesti vama, sau nu stiu ce lege mai e. Oricum cel mai bine e sa intrebi la posta poate au ei idee, le spui uite cumpar tricouri ce se intampla cand ajung aici ma pune la vama sau nu se plateste vama pentru haine? Asta trebuie sa intrebi si apoi stii cum stai.Si ce firma e aia Lance ca eu nu am auzit? Sincer nu am auzit de firma aia niciodata, ma refer in america.Stai sa caut sa vaz despre cei vorba.Mda de abia am gasit, niste bombe sa nu zic grenade de tricouri sau ce mai fac.Pai eu nas plati la aia nici de mi-ar a moca.Pai alea is tricouri.Aia este o firma asa rasarita peste noapte si care vinde mai mult online.Dar na daca tie iti plac asta e tu stii.Tricouri vopsite, pai daca iti cumperi vopsea le colorzi tu pe alea din ro.laughing nici nu ai spus cate tricouri sau cit costa unu.Dar oricum e pana in 20$ desi e scump la banii aia.Astis tricouri de unica folosinta, as zice, gen te duci la un concert siti dau aia tricou.Asa se procedeaza pe aici, apoi ajungi acasa si l-ai aruncat deja.Deci tricouri genu ala se d au moca pe aici se impart asa la drumu mare, cand e un concert, cand deschid astia cate un magazin, restaurant etc.Da na gusturile nu se discuta, doar voiam sa spun ca dai niste bani pe niste lucruri de proasta calitate si in sf, deci vorbeste macar sa nu-ti mai ia romanii si vama ca asa ajungi sa cumperi armani sau ralphlaurean.