| mirel12314 a întrebat:

Sunt intr-o mare belea, am comandat de pe ekopiro (site de petarde) de 600lei si vreau sa anulez plata, daca acestia nu vor sa anuleze plata, ce pot face imi puteti da sfaturi sau legi prin care ei sunt obligati sa anuleze o comanda?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ai comandat petarde? I ti este frica de amenda politiei? Ti le confiscă si adio bani te trezesti cu dosar penal. Firma de unde ai comandat nu i ti va mai da banii inapoi. Păgubitul esti tu.

| mirel12314 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Vreau sa anulez comanda! nu vreau probleme cu politia

| Mirel4412 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Petardele sunt legale. Doar categoria p1 si f1. Conditia e sa ai peste 18 ani, da nu vine nimeni sa te controleze, cum nu te a controlat nimeni de la Facebook sa vada daca ai peste 16 ani sa te lase pe site

| Wr3nch a răspuns:

Suni sau dai mail si zici ca renunti inainte sa ajunga la tine.

Telefon: +40 72 118 3614

E-mail: informatii@ekopiro.ro

| mirel12314 explică (pentru Wr3nch):

Tu ai mai anulat?

| Wr3nch a răspuns (pentru mirel12314):

Daca inca nu a ajuns coletul la tine pot anula comanda si primesti banii inapoi. Eu din pacate nu folosesc petarde. Mi se par oribile.

| mirel12314 explică (pentru Wr3nch):

Nici banii pe care i-am trimis prin iban nu au ajuns la ei, nici comanda nu a plecat.Nu vreau probleme cu politia, in acest moment daca nu primesc comanda nu as avea de ce sa am probleme nu?

| Wr3nch a răspuns (pentru mirel12314):

Atata timp cat ajung efectiv la tine in mana/casa/curte esti gucci.

| mirel12314 explică (pentru Wr3nch):

Mersi mult apreciez foarte mult ajutorul tau!

| Frank51 a răspuns:

Nu poti anula plata, este deja procesata. In schimb poti anula comanda, iar banii se vor intoarce in cont in 3-7 zile lucratoare.

| mirel12314 explică (pentru Frank51):

Am facu plata acum 2-3 ore nu cred ca au ajuns banii la firma deja, am dat email sa anulez, dar din aplicatie nu pot anula, ma poti ajuta iti dau instagramul meu daca vrei?

| 120bulevard a răspuns:

Mirele tu vrei sa te salte politia?

| mirel12314 explică (pentru 120bulevard):

Nu,nu posed nimic ilegal, vreau sa anulez acea comanda