| AnnaCrisseAllex a întrebat:

Heii TPU! imi poate spune cineva un site de unde pot lua fosfor? Dau funda! Multumescc!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fosforul sa pastreaza si se transporta in conditii speciale deoarece in contact cu aerul se aprinde. Nu vei gasi nicaieri decat in laboratoare si fabrici. Nu ai voie sa-l detii.

| AnnaCrisseAllex explică (pentru Salontanul):

Pai ma refer la substanta aia fosforescenta de pe adidasi sau oja

| Salontanul a răspuns (pentru AnnaCrisseAllex):

Da. Fosforul este fluorescent si se foloseste in diferite aplicatii dar in amestec: http://magazine.okazii.ro/glowmania/vopsea-fosforescentaAsemenea vopsele, insa, nu dureaza mult. Ceele puse din fabrica pe incaltminte sunt incorporate in materiale si sunt mai rezistente.

| darrio2007 a răspuns:

Este substanta interzisa la comercializare.