| Siracuzia a întrebat:

Heii TPU! Telefonul imi zice ca parola SIM introdusa e incorecta.Are parola si nu o stiu.E Samsung Hello Kitty si nu e al meu, e gasit.Ce pot face sa il deblochez?

4 răspunsuri:
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Problema asta am avut-o si eu,asa face tot timpul cand se inchide,iti cere codu sau parola sim sau pin,care este pe cartonul ala care a fost scoasa cartela, i-ati alta cartela si da la setari la telefon si dai la securitate si acolo este lista cu toate chestiile:cod pin, cod puck, etc, acolo este doua variante oprit-pornit, tu dai pe oprit.si asa trebuia schimbat nr pentru ca daca cineva o suna pe persoana care a pierdut telefonul si raspundeai tu zicea ca ai furat telefonul, dupa acceia ii zicea persoanei respective si te dadea la politie.
sper ca te-am ajutat, funda?

| IStoleUrBrain a răspuns:

Pai.din cate stiu` eu cam nimic`. Dar propun sa nu tii telefonul ala blushing.
Adica...totusi cineva il poate cauta.thinking
Ideea este ca poti fi acuzat de furt big grin.
Bafta

| misterioasa01 a răspuns:

Pai incearca sa il duci la Orange... poate se rezolva. Sper ca te-am ajutata :*

| denydeny20 a răspuns:

Nu poti face prea multe, mai ales daca e gasit... eventual du-te la Orange (sau in ce retea e cartela) sa ti-l deblocheze sau schimba cartela.