| Xlove64 a întrebat:

Heiii
Am nevoie de ajutor
La cuv se-ntoarce
care-aplecat
vazand-o
De ce s`a folosit cratima big grin
Dau funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| 地獄に行く a răspuns:

Se-ntoarce
marcheaza lipsa vocalei initiale i
vazand-o
desparte doua parti de vorbire diferite, respectiv un vb la gerunziu si un pronume o ( pe ea)
care-a plecat
in cazul unei poezii mentine masura versurillor, iar in cazul vorbirii curente mentine ritmul alert
:d

7 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Pentru că aşa trebuie, altfel ar fi ieşit "sentoarce", careaplecat" şi văzândo"...

| DeutzaMika a răspuns:

Stiu doar la prima. pai la se-ntoarce liniuta il inlocuieste pe i era ceva de gen se intoarce intelegi si cred ca asa si la celelalte dar nu era i...

| Xlove64 explică:

@angel74dm.esti praf

| Smile94 a răspuns:

Pentru a marca lipsa vocalei i

| Youcandoit a răspuns:

Pt prescurtare cuvintelor, iar la prima mai este si inlaturarea vocalei „î"

| teo18 a răspuns:

Inlocuirea lui "i" si micsorarea silabelor happy

| alice1136 a răspuns:

Pentru mentinerea ritmului rapid al vorbirii