| lau90 a întrebat:

Hello!
Am castigat acum 3 saptamani ceva la un concurs de pe un blog. Azi mi-a sosit aviz postal ca sa ridic coletul. Problema care e: intre timp, mai exact pe 11 aprilie am fost sa-mi schimb buletinul (expirase).
In cazul asta cum as putea sa ridic coletul (mult asteptat) daca nu am buletin?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la SPCLEP si vezi daca ti-au facut noua carte de identitate, au trecut deja 11 zile si poate este gata.
De asemenea poti incerca cu pasaportul sau permisul de conducere, daca detii vreunul dintre aceste acte.

| mgtow a răspuns:

Cere o dovada la primarie pentru ridicarea coletului sau suna distribuitorul care ti-a dat premiul sa vezi ce poti face, eventual sa ramana la posta daca ajungi la un acord cu el pana iti iese buletinul.

| iamSeBy a răspuns:

Cred ca te poti duce cu certificatul de nastere thinking

| lau90 explică:

Multumesc. Am rezolvat. Trebuie sa merg sa iau o dovada provizorie pana e gata.