| anonim_4396 a întrebat:

Hello. Am inceput sa ma gandesc destul de serios sa ma apuc de blog. Si sa pot creste. Dar am nevoie de unele sfaturi. Stiu ca pentru a detine personal blogul trebuie sa fac anumite investitii. De exemplu pentru wordpress, trebuie instalata platforma, ales domeniul, hosting-ul, etc. Intr-un fel as face aceste investitii, dar pe de alta parte, as vrea sa incep gratuit, si abia dupa un timp, cand imi creste poate numarul de vizitatori sa ma pot transfera. Ce imi recomandati sa fac? Si cum e mai avantajos?

1 răspuns:
| Zaygon a răspuns:

Eu am blog gratuit pe wordpress ca am ramas la pachetul de baza.
Poti incepe cu platforma gratuita si daca vezi ca cu timpul o sa creasca nuamrul de vizitatori si o sa ai feedback pozitiv poti trece la cea platita, altfel nu are rost.
P.S. Sunt doua siteuri wordpress, unul cu.com si unul cu.org. Cel cu.org e cel pe care trebuie sa instalezi platforma si sa faci interfata de admin. Celalalt e gata generata si te poti apuca direct de scris. https://wordpress.com/

Daca ai ceva nelamuriri scrie-mi pe privat.