| anutik a întrebat:

Hello! Am si eu o problema.
O persoana ma tot suna, numarul de telefon imi apare, raspund si acea persoana imi spune identitati diferite. Eu as vrea sa aflu unde sta acea presoana, cum o cheama etc. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Katyusha_4814 a răspuns:

1. Cauta-i numarul pe Google, il vei gasi intr-un fel de carte de telefon on-line, dar nu ii va fi trecut numele. Poti da click pe numar si sa vezi daca a mai deranjat si pe altcineva, sau ce comentari are la numarul de telefon (pe mine m-a ajutat foarte mult metoda asta).
2. Intreaba-i pe toti prietenii tai daca au numarul in agenda.
3. Daca vrei sa scapi de el iti spun o metoda sufer eficienta. Raspunde-i si apoi da telefonul pe "Microfon oprit" ca sa nu mai auda nimic. Dupa 2-3 apeluri de genul asta se da batut.

Succes :*

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate afla decat de la operatorul de telefonie a acelei persoane, daca are abonament. Oricum operatorii nu dau datele persoanale oricui, ci numai la cererea Parchetului ori instantelor de judecata. Daca are cartela prepay nu poti afla. Numai bine!

| *~naty~* a răspuns:

Daca esti pe Orange suna la servici clienti le spui problema dai acel nr de tel si te ajuta cu informatii

| misa_5651 a răspuns:

Cel mai simplu este sa te duci la asistenta Orange/Vodafone/ Cosmote ( de unde ai achizitionat telefonul si abonamentul/cartela) si sa le spui despre aceasta problema. Si eu am avut o problema similara si asa stiu ca a rezolvat-o tatal meu. Mult succes

| anutik explică:

Si id-ul l-as putea afla cumva?