| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Am nevoie de cauti 10 curiozitati (superlative)despre Rusia si 10 elemente esenţiale prin care se distinge de alte ţări pentru un proiect stupid tongue

8 răspunsuri:
| ProfDeMate a răspuns:

Draga Ana-Maria,
Indraznesc sa iti recomand lucrarea "Sfanta Rusie" de Alain Besancon, Editura Humanitas, Colectia Istorie. Este o lectura facila, iar lucrarea are numai 165 de pagini, in format destul de mic. Chiar daca nu reprezinta solutia problemei tale, poate fi un inceput pentru rezolvarea ei.
Mult succes,
Prof De Mate

| anonim_4396 explică (pentru ProfDeMate):

Si eu indraznesc sa te intreb ceva drag Prof de mate:
Ai 98987598765453567543356788765432345678900000098765434567654567654 de ani de imi explici asa? am cerut ''10 curiozitati (superlative)despre Rusia si 10 elemente esenţiale prin care se distinge de alte ţări '' nu o intreaga istorie despre Rusia
happyEu(:

| ProfDeMate a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga Ana-Maria,
Dupa cum bine ti-ai imaginat, nu chiar atati. Sunt putin mai tanar decat Matusalem. Pentru a continua discutia intr-un cadru mai putin "deschis", te rog sa-mi scrii pe adresa: mate. didactic@yahoo.com.
Astept mesajul tau,
Prof De Mate

| anonim_4396 explică (pentru ProfDeMate):

Neaah nu vorbesc cu heckari smug

| Strugaru_Emanuel_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

El doar a incercat să îți dea o idee! Nu fi așa răutăcioasă!

| ProfDeMate a răspuns:

Tu crezi ca ai primit un mesaj din partea ubui hacker? Nu, nu sunt! Stai linistita! Astept mesajul tau!
Cu bine,
Prof De Mate

| anonim_4396 explică (pentru ProfDeMate):

Poti astepta mult si bine mesajul ca nu am sa til trimit! smug
Si nu te fa tu mare filosof ca defat eu cred ca esti unul dala care vrea sa fie destept si de fapt nu e in plus nu imi mai baga cuvinte in gura clar?!
Te rog nu mai comenta dupa ce vezi mesajul acesta,
happyAnahappy

| Caloianu_Cristi_1997 a răspuns:

Alert('hecar')