| Cosmin162749 a întrebat:

Hello TPU! Am si eu o intrebare in legatura cu o tableta pc(pad.)de la MID.De cand am device-ul asta nu pot sa aud nimic.Are difuzor dar nu merge doar daca(asta am aflat acum 2 zile)conectez casti compatibile cu Padu meu. Daca fac asta..merge sonoru si se aude pe difuzor nu in casti si daca scot putin castile se aude si prin casti.Ok in fine.A2a problema este ca se misca foarte greu ...deci ca sa schimb sau sa apas pe o aplicatie trebuie sa apas tare cu unghia..si ma enerveaza, nu stiu daca pot face ceva in privinta problemei 2 dar la prima poate imi dati o rezolvare... FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema a doua nu cred că poate fi rezolvată. Ecranul tabletei tale este REZISTIV (adică trebuie apăsat mai tare ca să răspundă) şi nu CAPACITIV (cel pentru care nu ai nevoie de asemenea acţiuni). O să te obişnuieşti cu asta. La prima problemă nu ştiu ce să îţi spun, pare a fi ceva soft, din câte cred, încearcă un update de firmware, dacă există aşa ceva pentru chinezăria respectivă.

| Cosmin162749 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate ca este rezistent ca ieri m-am enervat si i-am ffff un pumn si nu a patit nimiclaughing) tableta e buna na in fine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin162749):

E rezistiv, bre, nu rezistent, dar uite că la tine a mers şi treaba asta rolling on the floor Aduni toate sensurile cu tableta aia laughing