| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU!
Ce incaltaminte recomandati pentru condus? Sunt in plina scoala de soferi, ma refer mai exact la orele de conducere si dupa 10 ore de condus... mi s-a crapat talpa la niste espadrile ( nu stiu exact cum se numesc. eu asa ii stiu ). Problema e ca nu stau deloc confortabil la volan, ci ma pune cat mai in fata cu scaunul si sunt cu toata talpa pe pedale. ma gandesc ca si din cauza asta...
Dar cum rezolv problema? Ma gandesc sa caut ceva cu talpa cat mai moale posibil..sau. alte sugestii?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Adidasi, pantofi fara toc, daca esti fata si, in niciun caz pantofi cu talpa foarte groasa, dar nici prea subtire. Ideea e sa ai incaltari prin care sa poti simti pedala, fara sa te jeneze, sa nu alunece pe pedala si calcaiul sa stea fix in pantof.
Eu, daca trebuia sa merg, de pilda, la teatru cu masina, ma incaltam cu ceva pantofi fara toc si pe aia "de placinta" ii luam intr-o punga si ma incaltam cand ajungeam la teatru. Cel mai bine conduc in adidasi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand aseaza te tu comod nu lasa instructorul sa te puna cum, vrea el, in al doilea rand ia-ti niste tenisi.

| Sabi98Gold a răspuns:

Trebuie sa incalti incaltaminte gen, tenisi, adidasi sandale
Incaltaminte din care nu iti aluneca sau iese piciorul gen slapi sau din astea.
Incaltaminte in care ai piciorul stabil