| alexX0otso a întrebat:

Hello TPU! La Multi Ani! Ce as putea sa fac si pentru dinti ca sa devina mai albi?:d Funda pentru cel mai bun >rasp:d

10 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Cu cateva mii de euro acolo, iti faci o albire de dinti precum Nicolas Cage si Richard Hammond (winking big grin )

| haiZI a răspuns:

Folseste pasta de blend-a-med 3 d white si rezultatele se vad dupa vreo 2 saptamani.

| BruneTTe a răspuns:

Comanda-ti de aici. Sunt foarte bunehee hee Degeaba incerci cu bicarbonat si alte trucuri babesti ca nu vei obtine rezultatele asteptate.
Ca pasta de dinti ar fi buna Blend-a-med White Pearlhee hee

| Contrast a răspuns:

Eu folosesc Quartz special pentru albirea dintilor... l-am luat din Portugalia, la noi nu stiu daca se gaseste, dar daca ti-e mai comod poti incerca niste metode naturiste:
Tratament cu infuzie de menta. Peste 4-5 frunze de menta (izma) se toarna 100 ml de apa fierbinte (imediat dupa ce a clocotit) si se acopera vasul respectiv cu un capac cat mai etans. Se lasa jumatate de ora dupa care respectiva solutie se va folosi dupa spalarea pe dinti, clatindu-se gura de trei ori pe zi dupa fiecare masa.
- Bicarbonatul de sodiu. Se recomanda ca seara, inainte de culcare, dupa ce v-ati periat deja dintii ca de obicei, cu pasta de dinti si i-ati clatit, sa ii periati mai apoi timp de 3-5 minute cu bicarbonat de sodiu. Clatiti apoi bine gura cu apa din abundenta.
- Clatire cu zeama de lamaie. Se stoarce o lamaie peste care se adauga o cantitate egala de apa.
- Decoct de busuioc. Intr-o cana de apa rece (200ml) se pun 2 lingurite de frunze uscate de busuioc si se lasa la macerat 10 minute, apoi se pune pe foc si se da un clocot, se lasa acoperit 15 minute. Se clateste gura dupa fiecare spalare pe dinti.
- Consumul de cateva mere verzi pe zi, ajuta la curatarea si albirea dintilor.

Sau si mai simplu:Whitestrips!

| Ciresikaaa a răspuns:

Exista o pasta de dinti pe nume "Glisterin" e foarte bunawinking

| ChrisHarrison a răspuns:

Am auzit ca cel mai bun remediu e cu ajutorul dentistului!
Dar se mai spune ca spalarea cu sare e buna//
m-am sppalat cu sare de 2 ori. si errau mai albi. dar imi cam sangera gingiaa.
Ai de suferit daca vrei dinti albi happy

| Basty_6325 a răspuns:

Pai eu stiu ca Blend-a-med e buna pentru albirea dintilor. Sau poti incerca Blanx, cica e buna pentru albit, dar sfatul meu propriu e sa te speli cat mai des cu o pasta de dinti mai obisnuita, decat sa te speli pe dinti cu paste concentrate in anumite substante. Bafta.

| Basty_6325 a răspuns:

A, si mai sunt metode mai vechi, cum ar fi sa te speli pe dinti cu bicarbonat de sodiu, dar asta daca suporti gustul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste inloc de pasta de dinti bicarbonat de sodiu alimentar
P. S. nu inlocui pasta de dinti ci foloseste bicarbonat doar cand vrei sa ai dinti mai albii

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute