| Ionut2143 a întrebat:

Hello!
Vreau sa va intreb daca este adevarat ca de black friday sau cand sunt oferte mari de exemplu pe eMAG, scumpesc produsele iar apoi le scriu sub forma de reducere? Deci produsele desi e black friday au acelasi pret ca inainte?

4 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Unele da altele nu

| MihaiRaul96 a răspuns:

Salut! La eMAG, sunt reduceri foarte mari de Black Friday, de exemplu anul trec un iphone 5s a fost 1500 ron, de la 2450 ron ( sunt reduceri intre 20% si 50% maxim) Faza cu scumpitul se foloseste doar la oferte gen Stock buster.Eu mi-am luat de stock buster, iphone 6 cu 2800 ron, reducere de la 3000, si 3200 acum parca. Te asigur ca de Black Friday chiar sunt reduceri.

| Ionut2143 explică (pentru MihaiRaul96):

Mersi. Anul acesta in ce data e black friday-ul?

| MihaiRaul96 a răspuns (pentru Ionut2143):

27 noiembrie, ce am citit din surse, stai pe eMAG.