| chocolate3755 a întrebat:

HELP! dureri menstruale;(;(;( cum sa scap de ele? nu mai pot;(;(. am luat NO-SPA, dar nu ma ajutat, poate ceva metode naturiste, va rog;(;(;(

4 răspunsuri:
| LittleMilka a răspuns:

Poti sa bei ceaiuri calde [de musete, te calmeaza] si fa o baie fierbinte si te bagi in pat.
Imi permit sa o corectez pe lallalle: NO-SPA luat in combinatie cu Nurofen este pentru dureri menstruale.
Si pastile poti sa iei Diclofenac[pastiluta verde].
Sper sa iti treaca pentru ca stiu cum e. :-ss

| lallalle a răspuns:

Draga mea No-Spa nu este pentru dureri menstruale! Este pentru balonare cand mananci prea mult sau cu grasimi. Mai bine iei un ibuprofen [pastiluta roz] sau un nurofen, agocalmin. Poti sa iti faci un masaj in zona dureroasa. Sper ca te-am ajutat

| Annd a răspuns:

Sincer iti recomand,,Paracetamol,, pentru ca alte pastile iti pot opri durerea,dar pot prelungi ciclul menstrual. Nu este asa puternic,dar este mai sanatos,are mai putine chimicale, si te scapa si de durere, fara sa prelungeasaca ciclul menstrual. O zi buna!

| plasticsmile a răspuns:

Nurofenul este foarte bun